اخبار

45 درصد مرگ و میرهای استان ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی است

45 درصد مرگ و میرهای استان ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه 45 درصد مرگ و میرهای استان به دلیل بیماری های قلبی و عروقی است، گفت: همه می توانند با آگاهی برای کنترل فشار خون به پایگاه های سلامت مراجعه کنند و یا پس از آموزش، خود برای خانواده انجام دهند.

به گزارش ایرنا، دکتر ابراهیم شکیبا روز یکشنبه در جلسه توجیهی اجرای کمپین فشار خون، اظهار داشت: گرفتن فشارخون کار پیچیده ای نیست و تنها با یک دستگاه استاندارد و توسط یک فرد دوره دیده صورت می گیرد و حتی خانواده ها نیز می توانند این اقدام را انجام دهند و در سامانه ثبت کنند.
وی افزود: انتظار داریم فردا در شبکه های بهداشت و درمان در این راستا جلساتی برگزار شود و همه ادارات نیز در این امر سهیم باشند.
این مسوول اضافه کرد: این برنامه باید با دقت انجام شود و در مدتی که در حوزه بهداشتی فعالیت داریم کم تر شاهد اجرای برنامه ای با این جدیت و گستردگی هستیم که وزیر بهداشت و درمان و اعضای وزارتخانه را درگیر کند.
وی افزود: شاید علت این امر مرگ هایی است که به دلیل بیماری های غیرواگیر اتفاق می افتد و وزارتخانه هدف خود را در بحث کنترل بیماری های غیرواگیر و در راس آن بیماری قلب و عروق معطوف کرده است.
دکتر شکیبا افزود: اگر جدیت به خرج دهیم در کشور حرفی برای گفتن داریم و اگر این کار به خوبی انجام شود علاوه بر اینکه افتخاری دیگر برای دانشگاه است خدمت بزرگی به مردم خواهد بود.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نزدیک به 15 هزار نفر پرسنل دارد، افزود: اگر همین تعداد خانواده خود را کنترل کنند، روزانه اسامی بالایی در سامانه ثبت می شوند.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: از تبلیغات بسیار گسترده ملی و استانی و ظرفیت رسانه ای و صدا و سیما باید در بحث آموزشی، آگاه سازی و ترغیب مردم برای مراجعه به پایگاه ها استفاده شود و در گام دوم باید تیم های سیار به اماکن پرتردد و حتی درب منازل مراجعه کنند.
وی افزود: از مراقبان سلامت انتظار می رود نسبت به کنترل فشار خون جمعیت زیرپوشش خود که نزدیک به 2 هزار و 500 نفر هستند، به خوبی اقدام کنند.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید