اخبار

تعداد مراجعان و افراد بستری در بیمارستان‌های درگیر کرونا در کرمانشاه روند کاهشی دارد

تعداد مراجعان و افراد بستری در بیمارستان‌های درگیر کرونا در کرمانشاه روند کاهشی دارد

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: خوشبختانه در روزهای اخیر تعداد مراجعان و افراد بستری در بیمارستان‌های گلستان و فارابی کاهش یافته و امیدواریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هفته های آینده این روند کاهشی در استان همچنان ادامه یابد.

دکتر «محمودرضا مرادی» روز سه‌شنبه در بیست و ششمین نشست ستاد مدیریت کرونای دانشگاه افزود: دستورالعمل جدیدی در خصوص انجام غربالگری بیماری کرونا ابلاغ شده که بر اساس این دستورالعمل تست تشخیصی کرونا برای تمام افراد انجام نمی شود.

او گفت: بر این اساس تست تشخیصی کرونا تنها از افراد بالای ۶۰ سال که دارای علائم هستند ، افراد زیر ۶۰ سال علامت دار که دارای بیماری زمینه ای بوده و در معرض خطر می باشند ، مادران باردار ،پرستاران و کادر درمانی که در بخش کووید ۱۹ فعالیت می کنندو همچنین کارکنان ورودی زندان ها و معتادین متجاهر گرفته می شود.

وی اضافه کرد: بنابراین از این پس با کاهش تعداد مراجعین در مراکز ۱۶ ساعته مواجه خواهیم بود و تعداد درخواست ها برای انجام تست کرونا کاهش یافته و این امر موجب تسهیل در ارائه خدمات لازم به افراد در معرض خطر در استان خواهد شد.

دکتر مرادی افزود: اکنون تعداد۳۷ نفر از نیروهای بسیجی توسط بسیج جامعه پزشکی جهت فعالیت در بخش های کووید بیمارستان های فارابی ، گلستان و امام رضا (ع) معرفی شده اند.

گفتنی است  داروی MAB۹۸ موثر در درمان بیماری کووید ۱۹ و تحقیقات انجام شده در خصوص تاثیر مصرف دارو در بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان و راه اندازی خط تولید دارو پس از تایید و کارآزمایی بالینی و همچنین طی کردن مراحل لازم در جلسات تخصصی دانشگاه علوم پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استانهای ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

دکتر سیماسادات لاری همچنین افزود: تا روز ۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۶۱ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر رسید.

او گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون ۱۸۶ هزار و ۱۸۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.
۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید