اخبار

" بانک امید"

" بانک امید"

 

بخش مراقبت های ویژه نوزدان (NICU) بیمارستان امام رضا(ع) در کلانشهر کرمانشاه مملو از نوزادانی است که چون زودتر به دنیا آمده‌اند، مادرانشان شیری برای دادن به آنان ندارند.اگر از همین ابتدا نوزاد به شیرخشک عادت داده شود، شاید دیگر تمایلی به گرفتن سینه مادر پیدا نکند. (عکاس: بهمن زارعی)

اگر نوزاد تمایلی به گرفتن سینه مادر نداشته باشد برای همیشه از «بهترین تغذیه نوزاد» محروم می‌شود. بیمارستان امام رضا(ع) از پنجم مرداد ۱۳۹۸ دست به یک ابتکار خلاقانه زده است؛ «تاسیس بانک شیر».

این بانک تا زمان آمادگی مادران برای شیر دادن به نوزادنشان، شیر آنان را تأمین می کند. مخزن بانک شیر بیمارستان را مادران نیکوکاری هم پر می کنند که شیر آنان بیشتر از نیاز نوزادانشان است. شیرهای اهدایی از داخل یا خارج بیمارستان، پس از جمع آوری و انجام آزمایشات لازم، با تجهیزات مدرن پاستوریزه و منجمد می شود تا فرصت بیشتری برای دادن آن به نوزادان نارس در بخش مراقبت‌های ویژه وجود داشته باشد.

شیوه دادن شیر به این نوزادان هم جالب است. پرستار، شیر را با سرنگ در دهانشان می ریزد اما برای اینکه مکیدن را هم یاد بگیرند، همزمان انگشت را هم در دهان نوزاد می گذارند.
این گزارش تصویری جمع آوری شیرهای اهدائی مادران و تلاش شبانه روزی کادر درمان در بخش مراقبت های ویژه نوزدان (NICU) را به تصویر کشیده است.

تصاویر این بانک را از دوربین ایرنا اینجا ببینید

۲۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید