اخبار

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت: عدم اطلاع وزارت بهداشت از درصد بستری شدگان و فوتی های کرونا که واکسن زده یا نزده اند، صحت ندارد

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:  عدم اطلاع وزارت بهداشت از درصد بستری شدگان و فوتی های کرونا که واکسن زده یا نزده اند، صحت ندارد

 

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر عدم اطلاع وزارت بهداشت از آمار درصد بستری‌شدگان و فوتی‌های کرونا که واکسن زده یا نزده‌اند، اظهار کرد: علی رغم حضور در جلسه ای مهم پس از تماس های مکرر یکی از خبرنگاران پرتلاش و بااخلاق حوزه سلامت، پاسخگوی ایشان شده و دوستانه درخصوص سوال وی مبنی بر ارائه آمار بستری و فوتی های واکسن زده کرونا، توضیحاتی دادم.

به گزارش وبدا، مهندس محمد هاشمی وی ادامه داد: توضیح دادم، مطالعاتی که در حوزه تحقیقات وزارت بهداشت انجام شده، هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است که اگر به سرانجام رسیده بود به خبرنگارانی که طی یک تا دو ماه گذشته از خبرگزاری های دیگر به دنبال پاسخ همین سوال بودند، ارائه می‌شد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: از آنجایی که خبرنگار گرامی نگاه ساده انگارانه ای به جمع آوری آمار داشت و ارائه آمار را تنها ضرب و تقسیم چند عدد تلقی می کرد، در گفتگویی دوستانه شرح دادم که آمار متقن و مورد اعتماد به این سهولت که در تفکر شما است، گردآوری نمی شود و به پژوهشی عمیق نیاز دارد.

وی افزود: چرا که منابع تهیه چنین آماری متعدد بوده و نیاز به ویرایش دارند. البته مجدد تاکید کردم که بهتر است صبوری کنید تا به زودی نتیجه نهایی در اختیار شما، دیگر دوستان خبرنگار و مردم قرار داده شود.

 

 

 

.

 

۳ اسفند ۱۴۰۰ ۲۳:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید