اخبار

دکتر محمدی:

افتخارات حوزه بهداشت و درمان طی ۴۴ سال گذشته، نتیجه خودباوری جوانان در اثر انقلاب اسلامی است

افتخارات حوزه بهداشت و درمان طی ۴۴ سال گذشته، نتیجه خودباوری جوانان در اثر انقلاب اسلامی است

رئیس دانشگاه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن عرض تبریک تقارن ایام الله دهه مبارک فجر با ماه مبارک رجب به ویژه میلاد با سعادت حضرت علی (ع) گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ،  امروز الحمدالله در شاخص های زیادی شاهد رشد و بالندگی کشور عزیزمان هستیم و یکی از این شاخص ها حوزه بهداشت و درمان است به طوری که در ۴۴ سال گذشته این رشد را جز در کشور عزیزمان در هیچ کشور دیگری نداشتیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر محمدی گفت:  بیماران ما تا همین ۳۰ سال گذشته برای آنژیوگرافی قلب باید به تهران می‌رفتند اما اکنون برای بیماران ما اقدامات آنژیوگرافی مغزی نیز در استان انجام می شود و همه این موارد از نفس قدسی مقام معظم رهبری و شکوه و جلال انقلاب و خودباوری جوانان ما است که در اثر انقلاب به وجود آمده و اگر بخواهیم از موفقیت‌های فرزندانمان در این حوزه صحبت کنیم ساعت ها نیاز داریم.

وی اظهار داشت: قبل از انقلاب ما حتی در تامین پزشکان عمومی هم مشکل داشتیم و اکثراً پزشکان درجه پایین از کشورهای هند و بنگلادش بودند اما اکنون به یمن و برکت انقلاب اسلامی در جایی هستیم که دندانپزشکان و داروسازان ما جزو پزشکان ترازو اول هستند و حتی خیلی از کشورها مایلند برای درمان به کشور ما بیایند.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه ما قبل از انقلاب حتی یک پزشک تربیت شده از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در کشور نداشتیم گفت: ما حتی یک فارغ التحصیل دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نداشتیم اما اکنون این فرزندان شما هستند که هر ساله از همین دانشگاه در رشته های مختلف فارغ التحصیل می شوند.

دکتر محمدی با بیان اینکه در حال حاضر هزاران نفر پزشک با کیفیت و تخصص عالی از دانشگاه ما فارغ التحصیل می شوند گفت: اکنون ما افتخار داریم که دانشجویان ما در ۲۰ رشته تخصصی و دو رشته فوق تخصصی دانشجویان ما تربیت می شوند.

وی میانگین سنی جامعه را به عنوان یکی دیگر از شاخص‌هایی که طی چند سال بعد از انقلاب رشد چشمگیری داشته دانست و گفت:  در سال ۵۷ میانگین طول عمر هر ایرانی حدود ۵۶ سال بود اما به همت فرزندان همین کشور هم اکنون در حال حاضر میانگین طول عمر به ۷۹ سال رسیده است .
مرگ و میر مادران باردار به عنوان یکی دیگر از شاخص هایی است که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد کاهش  چشمگیر آن بوده ایم.

 به گفته وی در مورد تالاسمی ماژور در ۱۳ سال گذشته خوشبختانه هیچ کودکی با تالاسمی ماژور به دنیا نیامده و در مورد بیماری سل و مالاریا و سالک، بیماری سل بسیار کاهش یافته و به ندرت دیده می شود ، مالاریا نیز تقریباً ریشه کن شده و بیماری سالک نیز که قبل از مردم را تحت تاثیر قرار می‌داد بسیار کم شده است.

 رئیس دانشگاه با بیان اینکه یکی دیگر از شاخص هایی که از افتخارات و سربلندی انقلاب اسلامی است گفت: تعداد خانه های بهداشت و مراکز شهری و روستایی است که در سال۵۷ تعداد آنها فقط ۵۰ مرکز بود اما اکنون تعداد آنها به ۱۰۰۰ مرکز شهری و روستایی رسیده و تقریباً کل جمعیت استان حتی عشایر عزیز نیز تحت پوشش و مراقبت های بهداشتی و درمانی قرار دارند.

 دکتر محمدی عنوان کرد: پوشش ۱۰۰ درصدی شنوایی سنجی نوزادان تازه متولدشده ، پوشش واکسیناسیون آنها که قبل از انقلاب ۲۰ درصد بود اکنون به ۱۰۰ درصد رسیده که باعث کاهش چشمگیر بسیاری از بیماری‌ها از جمله فلج اطفال شده است از دیگر افتخارات ما پس از انقلاب است.

 به گفته وی در بحث تجهیزات پزشکی نیز بسیار موفق بوده ایم ، الحمدالله اکنون از نظر دارو و واکسن به خارج وابستگی نداریم و در مورد درمان بیماران کمترین اعزام را داریم و خوشبختانه در ۹۵ درصد جراحی ها یعنی تقریباً بیشتر جراحی ها متخصص داریم.


۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ۲۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید