اخبار

احیای دوباره زمین همراه با افزایش بهره‌وری برای توسعه پایدار

احیای دوباره زمین همراه با افزایش بهره‌وری برای توسعه پایدار

روز جهانی زمین پاک فرصتی مغتنم است برای ترویج فرهنگ حفاظت و نگهداری از زیست بوم و زیستگاهی که در آن زندگی بشری به رشد و بالندگی خواهد رسید و توجه به آن نقش انکارناپذیری را در نهادینه ساختن باور و اراده انسان برای داشتن و حفظ محیطی سالم دارد.

دکتر شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مناسبت روز جهانی زمین پاک که هر ساله در ایران در دوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود گفت: این روز را باید یک جنبش محیط‌ زیستی تلقی کرد تا همگان از اهمیت زمین و مزایای بی بدیل آن و گام‌هایی که می‌توانند برای حفظ آن بردارند، آگاه شوند.

 وی اظهار داشت: در سال ۱۹۷۰ در پاسخ به بحران محیط زیست، روز ۲۲ آوریل مصادف با دوم اردیبهشت و هر چهار سال یک بار سوم اردیبهشت ماه، به عنوان روز زمین پاک انتخاب شد که می توان آن را روزی برای ارتقای آگاهی و آموزش در مورد مسائل زیست‌ محیطی و ترویج فرهنگ حفاظت و پاسداری از زمین دانست.

 

 به گفته وی چالش‌های فراوان و فرصت‌های بسیار موجود در اقدامات مرتبط با احیای زمین، این موضوع را به مهمترین موضوع روز زمین پاک امسال تبدیل کرده است و به همین دلیل شعار امسال روز زمین پاک، «احیای دوباره زمین همراه با افزایش بهره‌وری برای توسعه پایدار» انتخاب شده است.

دکتر شکیبا کمک به حل بحران تغییرات آب و هوایی، پایان بخشیدن به آلودگی پلاستیکی و... را از جمله  اهداف نامگذاری این روز دانست و گفت: ایران نیز در این رویداد با دیگر کشورهای جهان همراه شده است و هر ساله هفته زمین پاک را که از روز دوم اردیبهشت ماه با نام روز زمین پاک آغاز می‌شود، به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می‌دارد.


۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۵:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید