اخبار

جلسه هماهنگی و آمادگی کمیته بهداشت و درمان ستاد بزرگداشت شهدای عملیات غرور آفرین بازی دراز و یادواره شهید شیرودی

بازی دراز
نشست هماهنگی و آمادگی کمیته بهداشت و درمان ستاد بزرگداشت شهدای عملیات غرور آفرین بازی دراز و یادواره شهید شیرودی با حضور دکتر محمدی رییس دانشگاه، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، مشاور و رئیس دفتر ریاست دانشگاه، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه،رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه، رییس سازمان انتقال خون استان،مدیر درمان سپاه حضرت نبی اکرم(ص)،مدیر درمان مرزبانی نیروی انتظامی،نمایندگان معاونت های درمان،غذا و دارو و بهداشتی دانشگاه، نمایندگان شرکت های بیمه گر، هلال احمر، راهداری، روسای شبکه ها و دیگر مسئولان مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.

دکتر محمدی رییس دانشگاه با بیان اینکه از سپاه پاسداران سربلند که با عملیات غرور آفرین علیه رژیم صهیونیستی موجب افتخار هر ایرانی در هر نقطه‌ای از جهان شده است سپاسگزاریم گفت:عملیات غرور آفرین بازی دراز نماد مقاومت مردم استان کرمانشاه است و نشان دهنده بزرگترین ایثارگری ها و اقدامات شجاعانه توسط مردم استان در جنگ تحملی است و برگزاری این همایش بزرگ یادآور مقاومت جانانه مردم استان در برابر دشمن است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه وی اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان ،سلامت افراد شرکت کننده در این همایش عظیم بسیار حائز اهمیت است و مهمترین نکته این است که عوامل مختلف بهداشتی درمانی فعال و مستقر در مسیر همایش از هماهنگی لازم برخوردار باشند.

وی افزود:علاوه بر داشتن هماهنگی لازم ، جانمایی مراکز امدادی در مسیر مهم است که مسئولیت اصلی آن با سپاه حضرت نبی اکرم استان(ص) است که باید در این خصوص همراهی و همکاری لازم صورت گیرد.

دکتر محمدی تاکید کرد: باید ظرفیت ذخیره خون و فرآورده های خونی در شبکه های قصرشیرین، سرپل ذهاب، دالاهو، کنگاور و اسلام آباد غرب افزایش یابد.

وی افزود: سازمان های بیمه گر نیز در زمان برگزاری همایش جهت ارائه خدمات لازم به بیماران و مصدومین باید همکاری لازم را داشته باشند. 

 

همچنین رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان نیز گفت: همایش بزرگ سالگرد شهدای بازی دراز و شهید شیرودی در روزهای ۱۳ و۱۴ اردیبهشت ماه  برگزار می شود و طی این دو روز همه ی نیروهای امداد و درمان و بهداشتی در حالت آماده باش هستند و پیش بینی می شود امسال ۴۵ هزار نفر از سراسر کشور در این مراسم شرکت نمایند.


دکتر منصوری عنوان کرد: بیمارستان های شهرستان های کنگاور، صحنه، سنقر، هرسین،اسلام آبادغرب، گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین و بیمارستانهای کرمانشاه در روزهای برگزاری این مراسم در حالت آماده باش کامل خواهند بود. 

وی افزود:باید سعی کنیم کیفیت برگزاری مراسم را هر سال بهتر نماییم، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان آمادگی کامل برای ارائه خدمات لازم را به شرکت کنندگان در این همایش دارد و پست های  امدادی طی مسیر پیاده روی مستقر خواهند شد،همچنین تیم سیار نیز این همایش باشکوه را پشتیبانی می نمایند.

در ادامه دکتر قلعه سفیدی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه نیز اعلام کرد:اقدامات و هماهنگی های لازم در خصوص ارائه خدمات امداد و نجات ، اورژانس و مدیریت و انتقال مصدومین و بیماران در همایش سالگرد عملیات غرور آفرین بازی دراز توسط اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه صورت گرفته است.

وی افزود: علاوه بر آمبولانس ها و موتورلانس های در نظر گرفته شده دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد اورژانس هوایی جهت اعزام و انتقال مصدومین احتمالی مستقر خواهند شد. 

دکتر قلعه سفیدی همچنین عنوان کرد: در طول مسیر از ورودی شهرستان کنگاور تا محل یادمان در محل های مشخص شده آمبولانس ها استقرار خواهند داشت.


بازی دراز
بازی دراز
بازی دراز
بازی دراز

  


۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید